o blogu i o mnie

o blogu....

Blog ten powstał z pasji do pasji, ale też jako dokumentacja moich poczynań kulinarnych.
Piekę i gotuję wszędzie tam, gdzie się znajdę - jeśli tylko zostanę wpuszczona do kuchni ;)
Sprawia mi to dużo radości, tym bardziej jeśli innym smakuje.
Zdolności do słodkości mam zapewne przekazane w genach. Mama mistrzyni tortów - szczególnie tych zakrapianych. Babcia robi bezkonkurencyjną drożdżówkę i mnóstwo ciast, które jak często twierdzi się nie udają... Tylko jakimś dziwnym trafem wszyscy się nimi zajadają! :)
Dni w których "dzieje się nic" w mojej kuchni znacznie łatwiej policzyć niż te, w których sięgam po nowe lub te sprawdzone smaki. Ciągle nie mogę oprzeć się wrażeniu, że w kuchni  (mimo powtórek) "nic dwa razy się nie zdarza...".

Jeśli macie ochotę na mniejszą lub większą szczyptę słodyczy, (ale nie tylko) zapraszam Was do odwiedzania mojej kuchni... :)


o mnie...Ania, Anna, Anka - "nosicielka" bezwzględnie czteroliterowego imienia. Absolwentka psychologii. Nieprzemijająca fanka Kubusia Puchatka. Kolekcjonerka kubków.
Podobnie jak wypieki i pichcenie uwielbiam tańczyć,  szczególnie przy muzyce lat '80 - tych i rytmach latynoskich ;)
Właścicielka owczarzycy niemieckiej wabiącej się Mika. Kocham prawie wszystkie istoty żywe (za wyjątkiem: komarów, kleszczy, czarnych ślimaków i niektórych pełzaczy). 
Uparta  i często na przekór dążąca do celu. Dokładna w tym co robię. Czasem do bólu racjonalna, lecz tam gdzie wchodzą w grę palpitacje mojego prywatnego serca impulsywna i kierująca się ryzykiem. Wrażliwa na piękno. 
Burze zainteresowanie do zdrowego trybu życia słabością do słodyczy i dużą ilością wypijanej kawy ;)
Przy tym wszystkim lubię czytać książki, słuchać ludzi i snuć marzenia o własnej kawiarni... :)Popularne posty